Aktivní motivace žáků

Konference k projektu

Datum: 15. 9. 2017

Dne 14.12. se na Krajské hospodářské komoře v Plzni uskutečnila konference k projektu "Aktivní motivace..." Byl představen "Katalog řemesel", který máme k dispozici a je připravována i příručka pro výchovné poradce, žáky a rodiče. Jsou uvedeny charakteristiky jednotlivých oborů včetně popisu současného stavu i seznam možných zaměstnavatelů v Plzeňském kraji. Bude to přehledný pomocník při propagaci technických oborů.

Ukázkový den na SOU Domažlice

Datum: 8. 12. 2010

Dne 08.12.2010 se chlapci z 8. a 9. tříd zúčastnili ukázkového dne na SOU Domažlice. Prohlédli si technické vybavení dílen a vyzkoušeli si následující profese: 1) kovo - mechanická učebna, programování, frézovací dílna, CNC dílna
2) truhlář - hoblování dřeva, řezání ruční pilou, ukázka spojování prvků
Jako upomínku na tuto akci si žáci odnesli dřevěné prkénko či tužku, pozinkovanou krabičku či svícen. Akce se všem líbila. Děkujeme za organizaci p. Zdeňce Urbanové, asistentce projektu v okrese Domažlice

Ukázkový den na ISŠ ve Stodě

Datum: 15. 11. 2010

Ukázkový den na ISŠ ve Stodě

Exkurze ve staňkovské pekárně

Datum: 15. 9. 2010

V rámci projektu Aktivní motivace žáků ZŠ=jistota pro budoucnost technických oborů, který pokračuje 2. rokem, se žáci 8. ročníku zúčastnili exkurze ve staňkovské pekárně. Viděli celé zázemí výroby, byl jim vysvětlen postup, jak se dělá chleba, housky, koláče, šátečky. Nakonec všichni dostali ochutnat výrobky. Děkujeme firmě Kotačka za vstřícný přístup. Všichni byli z exkurze nadšeni, zvláště když končili sladkou tečkou.

Exkurze Wupermann - 1

Exkurze Wupermann

Datum: 18. 3. 2010

Dne 18.3.2010 se v odpoledních hodinách vydala skupina chlapců na odbornou exkurzi do nedalekého Holýšova.
Vše bylo perfektně zajištěno. Doprava i průvodce.
Prohlédli jsme si firmu Wuppermann za provozu, dozvěděli se mnoho zajímavého z oboru kovo a ještě si odnesli malý dárek.
Tato aktivita je velice přínosná zvlášť pro ty,kteří si neumějí konkrétní výrobu představit,nikdy takovou či podobnou firmu nenavštívili a možná by ji ani nikdy nenavštívili, nebýt této možnosti.

Informace o projektu

Datum: 10. 3. 2010

Zájem letošních žáků devátých tříd základních škol opět potvrdil nepříjemný trend významného poklesu zájmu o technické obory. Jeho důsledkem je nedostatek mladých lidí v oblasti řemesel i průmylu, jenž se již projevuje i na trhu práce. Zvrátit misky pomyslných vah opět do rovnováhy proto chce projekt Aktivní motivace žáků.
Projekt Aktivní motivace žáků ZŠ = jistota pro budoucnost technických oborů se zaměřuje na dřevařství, dopravu, stavebnictví, elektroobory ve vazbě na strojírenství, strojírenství a kovozpracující průmysl, sklářství, chemický průmysl, výrobu hnojiv, lesnictví, potravinářství, zemědělství a služby, jako je opravárenství, textilní, kožedělný a obuvnický průmysl.

Ukázkový den na SOŠ a SOU v Horšovském Týně - 1

Ukázkový den na SOŠ a SOU v Horšovském Týně

Datum: 10. 3. 2010

Dne 5. listopadu se 14 žáků naší školy zúčastnilo 1. ukázkového dne na SOŠ a SOU v Horšovském Týně, který organizuje Krajská hospodářská komora v rámci projektu Aktivní motivace žáků ZŠ = jistota pro budoucnost technických oborů.
Žáci se seznámili s nabídkou maturitních i učebních oborů a to přímo prakticky: zajezdili si v traktoru, mohli si osedlat koně, omítnout zeď, zaměřit pozemek, zasoutěžit v agropodnikání, navrhnout dům v počítačové podobě a mnoho dalších činností.

Beseda o dřevě v rámci projektu - 1

Beseda o dřevě v rámci projektu

Beseda o dřevě v rámci projektu

Beseda o dřevařství - 1

Beseda o dřevařství

Datum: 10. 3. 2010

Dne 10.března 2010 proběhla v podkroví školy beseda " Dřevařství" se žáky 8.ročníků v rámci projektu Aktivní motivace žáků ZŠ = jistota pro budoucnost technických oborů, realizovaném Krajskou hospodářskou komorou.

polojasno 8 °C 1 °C
středa 20. 3. jasno 9/0 °C