Obsah

Zprávy

#

PUSTIT UZDU FANTAZII…

Tvořit něco úžasného, vdechovat vůni jehličí a cítit radost a pohodu.
celý text

ostatní | 4. 12. 2017 | Autor: Marie Výrutová
PODZIM A INDIÁNI 1

PODZIM A INDIÁNI

Prostor pro každého - co je mu třeba. celý text

ostatní | 4. 12. 2017 | Autor: Marie Výrutová

Traktoriáda

V pátek 3. listopadu jsme se společně se Špiony vypravili do místní firmy NEWIA s.r.o. na exkurzi. Tato firma se zabývá servisem a prodejem zemědělské techniky a náhradních dílů. A po naší návštěvě bychom mohli říci, že také zprostředkovává exkurze zážitkem. A těch tedy bylo!!!
Personál byl dokonale připravený. Každý pracovník (někde byli kvůli větší bezpečnosti i dva) se věnoval skupince dětí, kterou seznamoval s určitým strojem a jeho činností. Jen jedno stanoviště bylo trochu jiné. Zde si žáci mohli vyzkoušet svůj odhad, zručnost, postřeh, pozornost, logický úsudek a kreativní tvorbu. Měli totiž za úkol smontovat různé šrouby a matice, poskládat obrázkové puzzle strojů a uhodnout k čemu slouží, ale také kreslili barevnými křídami na venkovní dlažbu obrázky zdejších strojů.
Obrovským zážitkem však bylo např. vystoupat po schůdcích do traktoru nebo kombajnu. A což potom posadit se za volant tak velkého stroje. A těch páček, tlačítek a různých displejů v kabinách těchto strojů. Velkou radostí byl pro děti i „BOBÍK“. Oproti kombajnu a traktoru stroj malý, ale o to víc zajímavý v tom – co všechno dokáže.
Po posledním svezení jsme se všichni sešli v kanceláři. Zde jsme dostali katalogy a puzzle strojů, a každý ještě nafukovací balonek a bonbón. Ti všímaví připomněli, že mají barvu jako traktor – krásně zelenou.
Děkuji panu Aleši Haladovi a zaměstnancům firmy NEWIA s.r.o. za velmi krásné přijetí. Za to, že tu byli pro nás i po skončení své pracovní doby a zprostředkovali nám tooolik nevšedních zážitků. Díííky!!!
Část fotodokumentace dodala Alexandra Suchá

celý text

ostatní, Informace ze školy | 9. 11. 2017 | Autor: Marie Výrutová