Festival pedagogické inspirace

Festival pedagogické inspirace - 1

Zatímco žáci naší školy měli v pátek 6. listopadu díky vyhlášenému ředitelskému dni volno, všichni učitelé včetně vychovatek školní družiny vyrazili v brzkých ranních hodinách do Prahy. Zde totiž začínal Festival pedagogické inspirace. Do Základní školy v Kunraticích se sjelo pět set učitelů především ze škol zapojených do projektu Pomáháme školám k úspěchu. Učitelé usedli na dva dny do lavic namísto žáků, aby načerpali nové podněty a tipy pro svoji výuku. Organizátoři připavili 90 praktických dílen vedených pedagogy projektových škol a dalšími lektory. Z této velmi pestré nabídky si každý učitel mohl vybrat to, co ho nejvíce zajímalo. Dílny probíhaly celý pátek a celou sobotu.

Naši pedagogové se nejvíce zajímali o dílny, které se týkaly rozvoje čtenářství, čtenářských strategií či čtenářských dílen. Velký zájem byl také o výuku matematiky podle profesora Hejného, kterou se paní učitelky snaží zavádět i na naší škole. Opomenuta nebyla ani badatelská výuka či dílny věnované výtvarné a hudební výchově.

Přestože byla dvoudenní akce náročná, ohlasy na ni byly pozitivní. Každý si odvážel něco nového, čím obohatí svoje hodiny, a učitní tak výuku pro děti ještě o něco zajímavější a přínosnější.

Datum vložení: 6. 11. 2016 8:00
Datum poslední aktualizace: 29. 9. 2017 23:15