Návštěva Západočeského muzea v Plzni

První listopadovou středu jsme jeli vlakem do Plzně.

Sraz tříd 7. A a 7. C byl v 7:40 na staňkovském nádraží. V Plzni jsme vystoupili na hlavním nádraží a šli jsme po nejzajímavějších památkách. Cestou jsme si povídali o Mlýnské strouze, Masných krámech, náměstí, chrámu sv. Bartoloměje, synagoze,  divadle J. K. Tyla a nakonec došli až k Západočeskému muzeu, kde jsme se rozdělili.

7. C šla nejdříve do muzea a 7. A na náměstí na Martinské trhy. V muzeu jsme absolvovali program s názvem Všední i sváteční dny středověkého člověka. Následně jsme si mohli osahat vše, co nám paní průvodkyně ukazovala. Potom jsme měli čas si prohlédnout zbytek expozice. Na trzích jsme měli rozchod minimálně ve dvojicích. Mohli jsme si koupit spoustu různých věcí a část z nás se svezla i na historickém kolotoči. Na trzích se nám moc líbilo, bylo to příjemné zpestření dne.

Skvělou tečkou za akcí bylo i občerstvení v McDonalds, kam dorazila z muzea i 7 A. Nakonec jsme šli na vlak a jeli jsme zpátky do Staňkova. Výlet se nám moc líbil a domluvili jsme se, že na jaře bychom mohli vyrazit do Národního muzea v Praze.

Lukáš Makrlík, Maty Felix, 7. C

Datum vložení: 19. 11. 2022 15:55