Lyžařský výcvik očima deváťáka - díl I.

V 9. třídě jsme měli opět možnost zúčastnit se lyžařského výcviku. Chatu a sjezdovkou už jsme dobře znali, tudíž jsme pomáhali 7. třídám. Pár věcí se ale změnilo.

Třeba nový kuchař, dražší ceny v bufetu a hlavně prodloužená večerka. Prodloužená večerka však nebyla zadarmo. Každý večer jsme museli počítat příklady z matematiky, jelikož se připravujeme na přijímací zkoušky. Překvapilo nás, že se někteří žáci ze 7. tříd neumí chovat. Často se tudíž řešily problémy typu - nepořádek v klučičí koupelně, vycházení z pokojů po večerce, hluk na pokojích, posílání nevhodných zpráv a tak dále… Největším překvapením pro nás bylo, když se někteří žáci odvážili vyjít ze svých pokojů bez kalhot.
    Lyžování jsme si velice užívali. Prvních pár dní jsme měli na starost 7. třídy, ale u konce výcviku už to sedmáci zvládli sami bez problémů. Zarazilo nás, že se  po prvním lyžování spoustu žáků přihlásilo, že jsou unavení a nechtějí lyžovat. Ale ještě více šokováni jsme byli, když se skoro nikdo nepřihlásil o možnost slalomu. Velice jsme si užívali focení od paní učitelky Brožovské. Paní učitelka byla na každém rohu, a nedalo se jí vyhnout, i když jsme se snažili ze všech sil.
    Každý večer, když šli sedmáci spát, jsme si užívali každou volnou chvilku. Jeden večer jsme si zahráli společně s učiteli hru "Hádej kdo", při které jsme se všichni zasmáli. Další den pro všechny byla připravena zábava v podobě kytaristů, další večer diskotéka. Dokonce jsme se dostali i do kuchyně, kde se připravovaly ty nejlepší mňamky. Třeba palačinky s ananasem.
     Jeden den jsme vyrazili na procházku. Měli jsme krásné počasí, které nám dodávalo energii. Procházka byla o něco kratší než minulý rok. Cestou zpátky k chatě jsme dostali úkol. A to vytvořit co největší sněhovou kouli a dokutálet ji až před chatu. Odměnou byla sladká tečka, kterou nakonec dostali všichni.
Vznikla i spousta hlášek. Například - zahrajte Brutus, jdu ztrestat mísu,  on může…,  a dokonce jsme si procvičili i němčinu - Das ist super! A jelikož měl pan učitel Valečka v průběhu výcviku svátek, všichni jsme mu společně popřáli.
Když jsme zrovna nelyžovali, trávili jsme společný čas na pokojích a vytvářeli si zážitky, na které budeme vzpomínat do konce života. Ještě jednou děkujeme učitelům za možnost, kterou nám poskytli.

Kateřina Roučková, Tereza Hamršmídová, Kamila Roučková, Robin Roubal, Kamil Do, Nikola Frantová, “Borci z 9.B”

Datum vložení: 18. 2. 2023 23:18
Datum poslední aktualizace: 18. 2. 2023 23:44