Lyžařský výcvik

Dne 22. ledna sedmé třídy a pár dětí z deváté třídy jely na lyžařský výcvik na Šumavu do chaty  Slavoj. Doprovázeli je paní učitelka Brožovská a pan učitel Valečka.

Ráno jsme se sešli u školy, naskládali kufry a lyže do autobusu a vyrazili na Šumavu.  V autobuse jsme si povídali a poslouchali písničky. Když jsme dojeli na místo, tak nás čekal veliký kopec nahoru k chatě, kam jsme museli vynést kufry, protože se tam auto nemohlo dostat. Kopec jsme museli jít víckrát, protože jsme měli hodně věcí. Po náročné cestě nás čekalo uvítání a zabydlování na chatě. Když se blížil večer, tak nám dali večeři, po které nás čekala cesta pro lyže. Když jsme přišli s lyžemi, dostali jsme přednášku o lyžích a lyžování. Poté nám vybrali telefony a šli jsme spát.

Ráno nás přišla probudit paní učitelka. Ke snídani jsme si vždy mohli vybrat z pestré nabídky. Každý den jsme šli lyžovat po snídani a znovu i po obědě. Při prvním lyžování nám instruktoři a učitelé ukazovali, jak na to. Pak jsme byli přiřazeni k deváťákům, kteří nám s prvními sjezdy pomáhali. Ve středu to bylo jiné. Šli jsme lyžovat jen ráno a odpoledne jsme šli na procházku. Ta byla velice hezká, naučná i zábavná. Ve středu večer na nás čekali bývalí žáci naší školy s kytarami. Zpívali a hráli nám až do večerky. Ve čtvrtek jsme šli  zase lyžovat. Večer, protože byl na chatě poslední, nám učitelé uspořádali diskotéku, kterou jsme si užili.

Poslední den jsme šli lyžovat jen ráno a pak jsme jen balili kufry. Na obědě pan učitel s paní učitelkou dávali diplomy a ceny za splnění lyžařského výcviku. Po obědě nás už čekala jen cesta zpátky domů. Lyžařský výcvik jsme si moc užili.

Silvie Kramerová, 7. A

Datum vložení: 22. 2. 2023 18:24