Sportovní utkání deváťáků s učiteli

Pro letošní rok si učitelé pro žáky devátých tříd připravili čtyři sportovní utkání. Jednalo se o florbal, baby nohejbal, volejbal a fotbal.

První zápas proběhl 11. května ve školní tělocvičně. Ve dvě hodiny odpoledne hráči nastoupili s florbalkami a týmovými dresy a zápas mohl začít. Atmosféra byla naprosto neuvěřitelná. Dokonce se rozjela i sázková kancelář pod vedením paní učitelky Schenkové a Augustinové. Bohužel zápas dopadl prohrou pro devátý ročník, a tak žáci prohráli opravdu spoustu sladkostí.

Pro druhý zápas byl vybrán baby nohejbal, který se uskutečnil 19. května na školním hřišti pod lidovým domem. Hrálo se celkem pět setů. Až do poslední chvíle to bylo vyrovnané, ale žákům, i přes jejich snahu, došly síly, a učitelé tak podruhé zvítězili.

Třetí zápas se pořádal 26. května opět v tělocvičně, kde se natáhla síť a mohlo začít volejbalové utkání. Bylo to opravdu napínavé, protože první set dopadl nadějnou výhrou pro devítky, ale učitelé se do toho pak pořádně opřeli a znovu nás roznesli na kopytech. I přes veškerou podporu žáků z ostatních ročníků se učitelé radovali ze třetí výhry.

Poslední zápas nás čekal 9. června. Sešli jsme se na fotbalovém hřišti pod školou. Jelikož poslední utkání jsme si chtěli opravdu užít, holky se domluvily, že podpoříme naše fotbalisty jako roztleskávačky. Zápas jsme zahájily příchodem s transparenty. Obrovský potlesk a jásot přicházel nejen od nás, ale i z tribuny. Bohužel počasí nám moc nepřálo a hráčům to kvůli dešti opravdu klouzalo. Náš tým byl ale odhodlaný vyhrát. A tak fotbalové utkání dopadlo výhrou 7:1, kdy deváťáci poprvé zvítězili nad učiteli. Na závěr se všichni hráči sklouzli po mokré trávě.

Za celý devátý ročník bychom chtěli poděkovat všem učitelům, kteří se podíleli na této akci, jak už na hřišti, tak ze skandujících laviček. Také bychom chtěli poděkovat všem žákům naší školy za obrovskou podporu.

Eliška Nechutná, 9. A

Datum vložení: 10. 6. 2022 5:16