Výlet do Západočeského muzea

Ve středu 7. listopadu jsme společně se 7. A vyrazili do Plzně.

Sešli jsme se na vlakovém nádraží. Jelikož byl program v muzeu připraven pro každou třídu jen na jednu hodinu, domluvili jsme se, že bychom šli na náměstí na svatomartinské trhy.

Když jsme dojeli do Plzně, vyrazila naše třída rovnou do muzea, které je kousek od hlavního nádraží. 7. A šla nejdřív na trhy. V muzeu jsme se byli podívat v expozici středověku. Nejdřív nás paní průvodkyně dovedla do místnosti, která je plná středověkých nástrojů, nádob, povozů, zbraní atd. a tady nám povídala o středověku a o tom, jak to v této době vypadalo v Plzni, především ve Starém Plzenci. Po hodině v muzeu jsme se se 7. A vystřídali a šli jsme na trhy my.

Nejdříve jsme si vytvořili skupiny, ve kterých jsme trhy procházeli, a pak jsme si prohlíželi stánky a občas koupili i nějakou dobrotu. O hodinu později jsme se přesunuli do McDonaldu, kam dorazilo i áčko. Když jsme se občerstvili, zamířili jsme rovnou na vlakové nádraží. Chvíli jsme čekali na vlak a po čtvrt hodině už jsme jeli do Staňkova. Všem se výlet líbil.

Adam Zvoneček, 7. B

Datum vložení: 1. 12. 2018 18:27