Třídnické hodiny v 7. B

Třídnické hodiny v 7. B 1

Dvakrát za měsíc máme ve čtvrtek třídnickou hodinu. Na třídnické hodině probíráme zajímavá témata týkající se naší třídy.

V dubnu jsme kromě jiného hráli aktivitu, která spočívala v tom, že jsme si všichni stoupli na židle, které byly v kruhu. Od této chvíle jsme nesměli promluvit a dotknout se země. Dostali jsme úkol seřadit se na židlích např: podle věku. Zpočátku se tato aktivita zdála lehká, ale opak byl pravdou. Během třídnické se nám úkol splnit nepodařilo. A tak jsme si to zkusili i při další třídnické hodině. A to už jsme úspěšní byli a zvládli to na druhý pokus.

V květnu jsme se na třídnických hodinách věnovali tématu extroverti, introverti. Paní učitelka nám nejdříve vysvětlila, co znamená extrovert a introvert. Potom nám rozdala pracovní list, kde byly otázky, na které jsme odpovídali. Podle našich odpovědí, jsme zjistili, k jaké skupině máme blíž. Na další hodině jsme pracovali ve dvou skupinách. Rozdělili jsme se podle toho, jak se spíše cítíme. Každá skupina nejdříve psala, co mají/nemají introverti/extroverti rádi. Pak jsme si flipy vyměnili, aby ostatní věděli, co máme a nemáme rádi. Na flipech jsme označovali, na co si musíme dávat pozor, aby bylo všem ve třídě dobře.

Adam Zvoneček, Jára Höll, 7. B

Datum vložení: 3. 6. 2019 16:40