Čtenářský klub - storytelling

Ve čtvrtek 25. dubna náš čtenářský klub navštívila vzácná návštěva - přijela si s námi povídat Markéta Holá. Storytelling, to byl workshop, který si pro nás Markéta připravila.

Nejdříve jsme se dozvěděli, že už jen odpovědí rodičům na otázku Co bylo ve škole? vytváříme nejkratší příběh. A tak jsme se dozvěděli, že vlastně každý z nás příběhy denně vypráví.
Po krátkém seznámení jsme se rozdělili do dvojic a vyprávěli jsme si zážitky z jednoho dne, naše povídání mělo vždy trvat tři minuty, během kterých nás mohl náš parťák přerušovat a my jsme museli náš příběh měnit.

Poté jsme se všichni pochválili za nějaký dobrý skutek, který jsme někdy udělali, a vybrali si vlastnost, která se při něm projevila. A to byl první krůček ke stvoření hrdiny našeho příběhu. Kromě vlastnosti, kterou náš nový hrdina získal, jsme mu ještě vymysleli jméno, parťáka i protivníka. Pak nás Markéta seznámila s Cestou hrdiny, kterou jako první publikoval J. Campbell a kterou využívá většina dobrodružných příběhů, které známe (např. filmy od Marvelu, Harry Potter…).

A teď jsme mohli pro naše hrdiny a superhrdiny začít vymýšlet příběhy. Například superhrdina Hladimůra, kterého stvořil Fanda, pomáhá lidem, které někdo šikanuje. Tomíkův superhrdina Kameňák, který svoji superschopnost získal po zásahu blesku, zase pomáhá v dolech dělníkům. Laskavka Elišky pomáhá všem, kteří se ocitnou v nouzi, a Terčin superhrdina Strom zachraňuje zvířátka před zlým cínovým vojáčkem.

Všechny nás vymýšlení příběhů bavilo a byli jsme překvapeni, že každý z nás je schopen nějaký zajímavý příběh vymyslet. Za návštěvu Markétě Holé moc děkujeme. Bylo to velmi příjemně strávené odpoledne.

Eliška Kerberová, Terka Felixová, 7. B

Datum vložení: 3. 6. 2019 16:42