Čerti

5. 12. se několik lidí z devátých tříd vydalo trošku postrašit zlobiče na prvním stupni.

První hodinu se deváťáci oblékali a malovali v bytě naproti ředitelně. Úderem druhé vyučovací hodiny se vydali do tříd. První byla 4. A, ze které si odnesli i krásný obrázek od jedné žačky. Ve stejnou dobu, kdy byla první parta ve 4. A, byla druhá parta v 4. B. Po čtvrtých třídách se party daly dohromady a po zbytek dne chodily spolu. Následovaly páté třídy a pak velká přestávka, na kterou se museli schovat zpátky do bytu. Po svačině se šli podívat na zlobiče do prvních a třetích tříd. Druhá třída byla bohužel ten den na plavání, takže o čerty přišla. Věříme ale, že příští rok si je Mikuláš s čerty a anděly pohlídají mnohem víc. Některé děti se čertů bály, ale andělé a paní učitelky je uklidnili a nakonec vždycky všem dětem rozdali malou sladkost. Na závěr se šli deváťáci vyfotit se svými třídami a museli uklidit byt, ve kterém po nich nezůstal zrovna pořádek. Čerty si ale moc užili a doufají, že tahle tradice zůstane tady na škole ještě dlouho.

Kristýna Forstová, 9. A

Datum vložení: 21. 12. 2018 5:55