Obsah

100 let naší republiky - projekt na naší škole

Typ: ostatní | Informace ze školy
100 let naší republiky - projekt na naší škole 1Na začátku měsíce jsme se dozvěděli, že 12. a 16. října bude probíhat na naší škole projekt ke 100. výročí vzniku naší republiky.

V pátek 12. října všechny třídy na druhém stupni vytvářely svoje prezentace. Každá třída (od 6. do 9.) zpracovávala jeden rok, který se významně zapsal do naší historie. Naše třída 7. B měla rok 1989, rok, kdy proběhla Sametová revoluce. V každé třídě vzniklo pět skupin a každá skupina si vybrala nějaké téma. Bylo na výběr z deseti oblastí, např. bydlení, vojenství, osobnosti... Celých pět vyučovacích hodin jsme vypracovávali prezentace.

V úterý 16. října jsme prezentace představovali. Z každé třídy druhého stupně bylo vybráno pět až šest žáků, kteří prezentovali svoji oblast a souhrnně jejich rok. Ostatní žáci druhého stupně se dívali na film a psali dopis hrdinovi z filmu. Žáci prvního stupně chodili po všech třídách, kde jim žáci druhého stupně představovali daný rok. Současně vypracovávali s pomocí žáků druhého stupně pracovní listy, za které dostávali samolepky se symboly české státnosti. Až se všichni žáci prvního stupně vystřídali ve třídách, kde se prezentovalo, tak si třídy prošli i žáci druhého stupně a také doplňovali své pracovní listy. Odpoledne od tří do šesti hodin se mohla přijít podívat do školy také veřejnost a žáci druhého stupně jim svoje prezentace představili. Myslím si, že projektový den se líbil většině žáků jak prvního, tak i druhého stupně.

J. Höll, A. Zvoneček, 7. B

100 let naší republiky - projekt očima páťáků

Dne 16. října jsme se rozdělili do skupin a povídali jsme si o naší republice. Poté nám paní učitelka rozdala texty o různých událostech. Moje skupina měla Sametovou revoluci. V textu jsme se dozvěděli, že se roku 1989 stal Václav Havel prezidentem. Když jsme dokončili prezentace, vyrazili jsme na druhý stupeň, abychom se dozvěděli něco víc. Dostali jsme sešitky, které nám připravila paní učitelka Schenková. Moc jí děkujeme. Bylo to hezky strávené dopoledne. Odpoledne od 15.00 do 18.00 byla škola i s prezentacemi starších dětí otevřená pro rodiče a veřejnost.

Adélka Tauerová, 5. B 


Vytvořeno: 3. 11. 2018
Poslední aktualizace: 3. 11. 2018 10:35
Autor: Mgr. Věnceslava Schenkova