Střední zdravotnická škola

11. ledna se vydala 8. A do Domažlic, kde navštívila Střední zdravotnickou školu.

Brzy ráno jsme se sešli na vlakovém nádraží ve Staňkově, kde jsme čekali na vlak, a jeli do Domažlic. Na zdravotnické škole už na nás čekali. Paní nás odvedla do třídy, kde jsme si nechali veškeré věci, a poté jsme šli do učebny psychologie. Paní učitelka nám vyprávěla o laické první pomoci a mohli jsme si vyzkoušet resuscitaci a umělé dýchání na figuríně. Paní učitelce přišly na pomoc i dvě studentky této školy, které jsou v posledním ročníku střední školy. Vyzkoušeli jsme si zavázání zlomeniny nohy a zápěstí.

Po hodině první pomoci jsme se vrátili zpět do třídy, kde jsme měli své věci. Ve třídě jsme měli půlhodinovou přestávku na svačinu. Po svačině si pro nás přišla paní učitelka a odvedla nás do třídy, která simulovala nemocniční pokoj. Ve třídě jsme se seznámili s figurínami představujícími pacienty v nemocniční posteli. Dále nás paní učitelka poučila, jak si správně mýt ruce a jak často. Poté jsme si sedli na židle a poslouchali přednášku paní učitelky o sexuální výchově. Dozvěděli jsme se, proč mnoho mladých mužů je v dnešní době neplodných nebo jak se správně postarat o dítě. Paní učitelka nám rozdala panenky - miminka, které jsme museli přebalit a obléci do oblečků pro miminka. Po přednášce jsme už jeli domů.

Celá přednáška se nám moc líbila a velice nás poučila do našeho budoucího života.

A. Kučerová a L. Podroužková, 8. A

Datum vložení: 30. 1. 2018 8:31