Západočeské muzeum a knihovna města Plzně

Západočeské muzeum a knihovna města Plzně - 1

6. prosince se sedmý ročník vydal do Plzně na exkurzi do Západočeského muzea a do městské knihovny. Vyjeli jsme v 8:00 hodin ráno a cesta trvala něco přes půl hodiny a utekla celkem rychle.
Když jsme dojeli do Plzně, šli jsme na náměstí Republiky na vánoční trhy, kde jsme měli krátký rozchod, a pak jsem se rozdělili do dvou skupin. První skupina šla nejdříve do muzea a druhá do knihovny. V muzeu bylo pro nás připravené povídání o životě ve středověké Plzni spojené s krátkým filmem. Po prohlídce muzea jsme se vystřídali s druhou skupinou a šli do knihovny. V knihovně jsme si nejdříve vyslechli krátké povídání o provozu a fungování knihovny a pak nám ukázali voděodolnou knížku nebo kuchařky ve tvaru surovin. Mohli jsme se podívat do míst, kam normální návštěvníci nemohou.

Výlet se nám moc líbil, dozvěděli jsme se zajímavé informace jak o středověku, tak o knížkách. Doufáme, že si podobný výlet někdy zopakujeme.
E. Tauberová a K. Forstová, 7. A

Datum vložení: 6. 12. 2017 8:00