ZŠ Staňkov

Myslíme na budoucnost. Připravujeme žáky pro rychle se měnící svět.

Seznamy prvňáčků pro školní rok 2024/2025 najdete zde

Technika a ICT

Technika a ICT - 1

Naše škola se zapojila do projektu Technika a ICT – Cherchez la femme! Díky tomuto projektu budou moci dívky z 8. a 9. tříd navštívit ukázkové dny technických a ICT oborů na SŠ a SOU v Plzeňském kraji a workshopy v Techmanii. První projektová aktivita se uskutečnila v pondělí 13. října. Deset dívek převážně z 9. ročníku navštívilo Techmanii v Plzni, kde byl pro nás připravený celodenní program. V první části jsme dostaly pracovní listy, které jsme musely vyplnit. Nápovědou nám byly exponáty v Techmanii. Pak nás čekal pokus s dusíkem. Zde si mohli odvážlivci vyzkoušet kapalný dusík na vlastní kůži. Dalším bodem programu byly laboratorní práce, kde jsme zkoumaly princip fotosyntézy. Když jsme cvičení dokončily, šly jsme na oběd. Po obědě už nás čekal další projekt, tentokrát s názvem Zvuky kolem nás, na který jsme se přesunuly do planetária. Po krátké přednášce jsme měly během hodiny vytvořit nástroje z různých předmětů a s jejich pomocí sestavit znělku k seriálu Simpsonovi. Den strávený v Techmanii se všem dívkám nám moc líbil. Dozvěděly jsme se mnoho zajímavých informací. T. Chvátalová, S. Arrammachová, 9. tř.

Datum vložení: 13. 10. 2015 8:00
Datum poslední aktualizace: 29. 9. 2017 23:15

Doučování žáků škol

doucovi