Návštěva v Regenstaufu

Návštěva v Regenstaufu - 1V úterý 21. října navštívili někteří žáci sedmých, osmých a devátých tříd naši partnerskou školu v německém Regenstaufu. Nejprve nás přivítala paní zástupkyně a pan ředitel Markus Hartl, pak nás pohostili, dostali jsme skvělé preclíky a limonádu. Ve třídě jsme si sedli ke stolům, u kterých vždy seděl jeden z žáků německé školy, který se učí ve svém volném čase česky. Seznámili jsme se a šli se vyfotit před školu. Poté následoval program, který připravily animátorky z Tandemu a díky kterému jsme se trošku poznali. Zajímavým úkolem bylo nakreslit ve skupinách, kde byli vždy dohromady žáci z naší i německé školy, obrázkový slovník. Vždy jsme nakreslili obrázek a napsali český výraz, německý žák doplnil výraz německý. Pak jsme odpovídali na otázky, které se týkaly našich zemí. Museli jsme spolu komunikovat, protože my jsme nevěděli odpovědi na otázky o Německu a opačně. Potom následoval oběd ve stylu mexické kuchyně. Po obědě jsme se rozdělili opět do skupinek. V každé skupince byl jeden německý žák, který pro nás měl připravené úkoly. Běhali jsme po škole a zjišťovali na ně odpovědi. Všichni se při tom moc bavili. Ke konci návštěvy jsme ještě dostali výborné zákusky a na památku placku s logem německé školy. Cestou zpátky jsme se zastavili v obchodě pro něco na zub a pak hurá domů. Všem se tam moc líbilo a už se moc těšíme na další setkání, které proběhne 20. listopadu na naší škole. K. Kufnerová, L. Demeterová, 9. tř.

Vytvořeno: 21. 10. 2015