Tak to je NICE

Tak to je NICE - 1

V rámci programu vyCOOL se! na podporu Her IV.zimní oplympiády dětí a mládeže České republiky /ODM/ se ve čtvrtek 10.prosince 2009 vybraní žáci naší školy zúčastnili výtvarné roadshow s názvem TAK TO JE NICE.
Hlavním tématem této radshow je výtvarná soutěž pro školní týmy sedmi dětí z 2.st.ZŠ, které vyrábí nejrůznější fandítka - plakáty, řehtačky, tleskátka a spoustu dalších výtvorů, kterými žáci podpoří mladé sportovce na ODM 2010 přímo z jejich kraje.

Dějištěm bylo v našem kraji obchodní centrum OLYMPIA. Nic jsme si nesměli dovést, tvořit se dalo jen z materiálů dodaných na místě.

Všichni členové týmů se kromě výroby fandítek zapojili také do doprovodných soutěží, mimo jiné luštění hlavolamů,vědomostního rychlotestu i interaktivních her Wii Fit. S hlavolamy si velmi dobře poradil Jakub Schenk z 5.třídy a předčil tak mnohé starší soutěžící.

Naše škola vyslala do soutěže dva týmy ve složení:

1. Nikola Pažoutová,Nikola heisová,Karolína Voatracká,Tomáš Pittr, Iva Zahořová,Drahuška Letáková,Zuzka Valečková

2. Jana Macánová, Kateřina Krásná, jakub Schenk,jan Ježek, karolína Vlčková, Martina Nová, Jitka Wartlíková

Ačkoli jsme neobsadili první tři místa, myslím, že můžeme dětem za jejich výtvory poblahopřát.

Všichni si odnesli zajímavé upomínkové předměty, zkušenosti a spoustu zážutků - mimo jiné i ze setkání s olympijským vítězem z Mexika 1968 ve střelbě malorážkou janem Kůrkou.

Všechny výtvory budeme moci vidět na zahájení ODM 2010 na konci ledna příštího roku.

Jaroslava Kaufnerová

Děkujeme všem žákům za vzornou a nápaditou reprezentaci školy a J.Kaufnerové za zajištění celé akce a doprovod dětí.

vedení školy

Datum vložení: 10. 12. 2009 8:00