Obsah

Školní a okresní kolo soutěže Rubikon

Typ: ostatní
Školní a okresní kolo soutěže Rubikon - 1Po několikatýdenní přípravě se 18. 3. 2010 sešli soutěžící ze 7. až 9. ročníku v podkroví školy, aby zde změřili síly ve školním kole soutěže Rubikon. Klání, kterého se účastní škola už podruhé, je o dodržování zákonů a o správném rozhodování. A na co si dávat pozor? Třeba na rizika sázení, které je u nás do 18 let zakázáno. Rubikon ukazuje, proč tomu tak je a jak se riziku sázení bránit.
V soutěži, která měla pět kol, získal nejvíce bodů tým červených z 9.B. Naši školu bude reprezentovat 14. dubna v okresním kole v Domažlicích. Na druhém místě skončili oranžoví z 8. B a třetí místo obsadili zelení ze 7. třídy. Výkony soutěžících hodnotila pětičlenná porota, jejímiž členy byli např. ředitelka DDaM v Domažlicích Ivana Kubová a starosta města Alexandr Horák.

Kromě cen pro soutěžící družstva byly připraveny i drobné ceny pro diváky, kteří se zapojili do divácké soutěže. Během klání hlasitě podporovali soutěžní družstva, která přítomné příjemně překvapila znalostí zákonů i prezentací názorů na dané téma.

Okresní kolo se konalo v dubnu v Domažlicích. Naši zástupci z 9. tříd odjeli soutěžit podporováni fanoušky z 8. ročníku. Ve velmi vyrovnané soutěži skončili nakonec na 3. místě.


Vytvořeno: 18. 3. 2010
Poslední aktualizace: 29. 9. 2017 23:15
Autor: Správce Webu