Loučení deváťáků

24. června 2009 se v Lidovém domě konalo již tradičně slavnostní zakončení školního roku. Po předmluvě paní ředitelky a vyhodnocení nejlepších žáků školy se program posunul do části, kterou měli pod taktovkou letošní deváťáci. Program zahájilo vystoupení dramatického kroužku p. uč. Suché, který mapoval situaci ve škole za první republiky. V letošním programu byla hojně obsazena taneční vystoupení, ve kterých se nám postupně představili dívky a chlapci ze všech tříd druhého stupně. Všichni zvládli své taneční kreace s přehledem. Další program už obstarali pouze deváťáci, kteří se snažili různými scénkami a spoty rozesmát přísedící žáky, popř. ve večerním programu rodiče. Nejvíce se jim to asi povedlo při módní přehlídce chlapců. Někteří opravdu vypadali věrohodně. Dalším bodem programu byla sotěž o nejhezčí pár nohou, která diváky také pobavila. Závěrečným vystoupením byly taneční kreace žáků 9. třídy inspirované americkým muzikálem Chicago... Poté přišlo na řadu tolik obávané loučení, při kterém se některým žákům, ale i divákům objevili slzy v očích. S vědomím, že tato akce byla pro žáky 9.tříd poslední jsme se rozloučili a akci ukončili. Doufáme, že i v příštím ročníku žáci budoucích devítek utvoří program, který diváky pobaví.

Martin Horák

Vytvořeno: 24. 6. 2009