Skotsko 2020/2021

Vážení rodiče, milí žáci,

komplikace způsobené šířením koronaviru bohužel nadále trvají, a přestože se situace ve Velké Británii výrazně zlepšila, vývoj v ČR není zdaleka tak příznivý. V průběhu srpna proběhlo jednání mezi cestovní kanceláří a zástupci škol, na kterém jsme společně dospěli k závěru, že i přesto, že (v danou chvíli nebyla zavedena omezení pro občany ČR) opatření umožňovala vycestovat českým občanům do Velké Británie, bude vhodnější termín konání zájezdu odložit.

Cestovní kancelář vyvinula maximální snahu k přesvědčení dopravců a hotelu, aby i v době, kdy je formálně možné do Británie cestovat (stav k srpnu 2020), umožnili za rozumný poplatek již uhrazené služby přesunout na budoucí, bezpečnější termín. Díky tomuto kroku byly minimalizovány ztráty, které by byly způsobeny neúčastí na zájezdu, který by se případně formálně mohl uskutečnit, a zároveň bude umožněno všem přihlášeným žákům zúčastnit se zájezdu v pozdějším termínu, kdy nejen ve Velké Británii, ale i v ČR bude situace stabilizovaná. Veškeré vzniklé náklady na přesun termínu uhradí cestovní kancelář.

Zástupci škol se s cestovní kanceláří domluvili, že nový termín bude v období jara 2021, aby se tak mohli zúčastnit i žáci 9. tříd. Konkrétní termín je nyní v jednání. Zároveň jsme získali od cestovní kanceláře záruku, že zájezd bude realizován za stejnou - tedy již uhrazenou - cenu, přestože lze očekávat citelný nárůst cen služeb navázaných na cestovní ruch. Finanční prostředky, které školy uhradily cestovní kanceláři jsou za všech okolností pojištěny proti případnému úpadku.

Jednání znovu potvrdilo, že prioritou všech zúčastněných je snaha o uskutečnění maximálně bezpečného a klidného zájezdu (tj. v pozdějším termínu) bez ohledu na to, že by se v souvislosti s aktuálními opatřeními mohl případně konat již v původním termínu. Tímto postupem rovněž věříme, že naplníme závazek vůči žákům, kteří se na zájezd do Skotska těšili.

Omlouváme se za komplikace a děkujeme za pochopení

Josef Janoušek

Datum vložení: 8. 9. 2020 6:51