Co nového v knižním klubu „Objevitelé" ?

Co nového v knižním klubu „ObjeviteléCo nového v knižním klubu „Objevitelé" ?

V pondělí 17. 9. jsme na provozní poradě učitelům nabídli možnost návštěvy čtenářského klubu. Odtud nabídka putovala směrem k dětem a díky vyvěšenému plakátku o informaci nepřišli ani rodiče našich žáků. Nový školní rok jsme tak zahájili dnem otevřeného klubu v pátek 21. 9. 2012. Otevřeli jsme tudíž „nečlenům klubu" možnost nahlédnout pod pokličku naší činnosti.

V průběhu odpoledne se v našem klubu vystřídaly děti, které využily příležitosti příjemně strávit čas mezi kroužky či odjezdy autobusů, s dětmi, které si přišly cíleně knihy a naše práce prohlédnout a zůstaly po telefonické domluvě se svými rodiči do uzavření klubu. Se svými dětmi přišli i rodiče, kteří nebyli lhostejní k tomu, co se za zdmi školy, kde jejich potomek tráví většinu svého času, děje. Někteří pedagogové pak spatřovali v klubu perfektní příležitost k využití knih ve svých hodinách. Velice příjemně nás překvapila svou návštěvou i dvě oddělení školní družiny. Děti se aktivně zapojily nejen do prohlížení knih, ale i do výtvarné dílny, kterou jsme pro ně měli přichystanou. Jedno oddělení dokonce požádalo o možnost dalších odpoledních návštěv a spolupráce.

Atmosféru příjemně stráveného odpoledne doplňovalo i občerstvení, po kterém děti s chutí sáhly. Dětem, rodičům i pedagogům děkujeme za návštěvu i za milé řádky, kterými nás potěšili v návštěvní knize klubu.

Jana Pluhařová

Vytvořeno: 21. 9. 2012