Výlet

Výlet 3

Za pokladem do podzemí, s odvahou na věž a tam, kam nikdo nechodí.

V sobotu 27. dubna jsme si společně se Špiony vyjeli na výlet za poznáním a dobrodružstvím do Domažlic. Během našeho výletu jsme měli několik průvodců. V podzemí a na věži to byli pan Čáni s panem Petrašovským za „Domažlický dějepis“. Při prohlídce spodní brány nás provázela paní Jankovcová z Informačního centra Domažlice. Všichni byli velmi ochotní a řekli nám spoustu zajímavostí z historie Domažlic.

Pro nás je určitě nezapomenutelné setkání s bílou paní a škalníkem v podzemí. Všichni jsme byli odvážní a vyšlapali schody na věž, kde nám byl krásný výhled odměnou. Ještě schody dolů a hurá na další schůdky u dolní brány. Předtím jsme si ještě stačili koupit suvenýry pro sebe i své nejbližší. U dolní brány bylo zajímavé procházet prostor, kde dříve hlídali naši předkové.

Před zpáteční cestou jsme si pochutnali na vynikající zmrzlině, svorně se podělili o poklad a pak už šupy dupy vláčkem domů.

Datum vložení: 20. 5. 2019 16:49
Datum poslední aktualizace: 28. 8. 2019 12:46