Ukliďme si Česko, ukliďme si svět

18.4. 2018 se žáci 2. stupně zapojili do úklidové akce

I naše základní škola Staňkov se letos zapojila do projektu Ukliďme svět, ukliďme Česko. Jen za minulý rok se uklidilo přes  1,536 tun odpadu.

My (7.A a 7.B ) jsme se 18. dubna vypravili do Krchleb. Dostali jsme gumové rukavice a pytle na odpadky. U nové cyklostezky jsme nasbírali 9 pytlů a věci okolo. Vše jsme nechali na určeném místě a pokračovali dál k výškovským rybníkům. Tady  jsme si pak opekli buřty. Poté jsme pokračovali dále ke hřitovu a ke KOZE ANEŽCE. Našli jsme např. gumy od auta, kanystry, mnoho PET lahví a plechovek, ale také černé skládky skládající se z domácího odpadu. Vše jsme se snažili uklidit. Celkem jsme nasbírali 25 pytlů odpadu. Žáci šestých tříd, kteří šli k puclickým rybníkům sebrali 12 pytlů, stejně jako osmáci, kteří vyrazili přes plovárnu k Vránovu po stezce. Šesťáci a osmáci k tomu sesbírali i mnoho odpadu, který se nevešel do pytlů.

Celý den jsme si moc užili. Někdy nás až zarazilo, co jsou schopní lidé do přírody odhodit. Např. z nasbíraných čtyřech gum, předního skla a výfuku bychom si pomalu mohli postavit i vlastní auto.

Eliška Jáchimová, 7. A

6. B se spolu s 6. A vydaly uklízet cestu k puclickým rybníkům. Když jsme přišli k odbočce k rybníkům, tak každá skupina dostala pytel na odpadky a začali jsme sbírat. První věci, které nás zaujaly, byly dvě pneumatiky a kosti v modrém pytli pod mostkem. Poté jsme pokračovali podél znečištěného potůčku, ve kterém jsme našli plastové lahve a pleny, zřejmě použité. Když jsme došli ke druhému rybníku, zalezli jsme do lesa k dalšímu potůčku, kde jsme objevili obrovský barel.

Celkem jsme naplnili deset pytlů. Akce se líbila nejen nám, žákům, ale asi nejvíce naší přírodě.

J. Höll, A. Zvoneček, 6. B

Úklid Staňkova

Dne 7. dubna byla vyhlášena akce Ukliďme si Česko. A proto se klub Amos rozhodl k akci připojit a trošku vyčistit i Staňkov. Úklidu se zúčastnilo 30 lidí, dětí i dospělých. Dostali jsme rukavice a vydali jsme se na cestu. Cesta, kterou jsme uklízeli, vedla od sokolovny podél řeky až k zahradnictví u Zídků. Při úklidu jsme objevili dost podivné věci, např. kolečka od židle, boty, kýbl či kabát.

Adam Zvoneček, Jára Höll, 6. B

Datum vložení: 24. 4. 2018 6:32