Prožitkový kurz první pomoci

Prožitkový kurz první pomoci 1

Co dělá učitel ZŠ Staňkov o prázdninách? Učí se zachraňovat životy!

Zatímco děti během podzimních prázdnin odpočívaly, učitelé, vychovatelky i asistentky se sešli ve škole, aby společně prožili akční kurz první pomoci, který připravila společnost První pomoc živě.

Příliš jsme nevěřili tomu, že by takový kurz mohl být zážitkem. Ale opravdu byl, na tom se shodli všichni, kteří v odpoledních hodinách školu opouštěli. Zažili jsme první pomoc zajímavě i prakticky. Vyzkoušeli jsme si realistické situace na vlastní kůži. Zastavovali jsme krvácení, pomáhali při kolapsu, oživovali nedýchajícího člověka, zasahovali při dopravní nehodě.

To jsme si vyzkoušeli na vlastní kůži a snad se nám  vše potřebné k záchraně života dostalo do krve. Navíc společně prožitá akce stmelila kolegy v tým, který napřel síly ke společnému cíli, a dokonce se i celý den výborně bavil.

Velký dík patří všem lektorům - záchranářům - ze společnosti První pomoc živě. Byli opravdu skvělí.

Odkazy: Facebook Twitter Google Plus LinkedIn YouTube

Datum vložení: 26. 10. 2017 15:22