Keramické dílny ve škole

Keramické dílny ve škole 1

Keramická pec, která je od května v naší škole, nestačí před Vánoci ani vychladnout.

Jak už jsme psali na začátku školního roku, keramická pec na naší škole je plně využívána. Pod vedením paní učitelky Vlaďky Čtveráčkové probíhají ve škole čtyři kurzy, dva pro děti z prvního stupně a dva pro dospělé (pro učitele a veřejnost). Je pravda, že zájem ze strany dětí převyšuje zájem z řad dospěláků, což je podle mého mínění velká škoda. Já se pravidelně 2x měsíčně účastním kurzu s některými dalšími učiteli a můžu říci, že je to vždy velmi příjemně strávené odpoledne. Nikdy by mě nenapadlo, co všechno se dá z hlíny krásného vytvořit, i když člověk nemá zrovna umělecké sklony.  Chtěla bych vyzdvihnout obrovskou obětavost Vlaďky, která je na kurzech naší velkou oporou, inspirací a zkušeným kreativním poradcem, který je ochoten vždy podat pomocnou ruku.  Při našich setkáváních samozřejmě především tvoříme, ale je čas i na povídání či pití čaje a vše dohromady je skutečný relax, na který se vždy těšíme.

Před Vánoci řada učitelek z prvních stupně využila nabídky paní učitelky Čtveráčkové a s dětmi vytvářely různé vánoční dekorace – andělíčky, zlaté rybičky, kapříky… Děti práce s hlínou velmi bavila a po dvou lekcích si každý domů mohl odnést svůj výrobek. A tak není divu, že paní Čtveráčková v tomto čase plnila pec výrobky téměř každý den.

Slávka Schenková

Datum vložení: 13. 12. 2017 6:18