Halloweenská čtenářská dílna v 6. B

Typ: ostatní | Informace ze školy
V pátek 2. listopadu jsme měli trošku netradiční čtenářskou dílnu, vždyť byly právě Dušičky.

Přišli jsme do podkroví, kde jsme zapálili svíčky a připravili jsme halloweenské občerstve-ní. Na začátku jsme si zahráli hru Vymění si místo, při které si měnili místo ti, kteří kladně odpovídali na otázky typu: Bojím se rád? Koukám rád na horory? Rád čtu strašidelné příběhy? Pak jsme si sedli či lehli na koberečky, každý si udělal pohodlí podle svého a nabídnul si halloweenský perníček ve tvaru ducha a netopýra, které upekli naši spolužáci s paní učitelkou o víkendu, a paní učitelka nám přečetla strašidelný příběh. Ale my jsme se nebáli. Nakonec jsme vypracovali pracovní list, ve kterém jsme se dozvěděli spoustu informací o tomto - původně keltském - svátku, už víme, proč si u nás připomínáme Dušičky, zatímco v Americe slaví Halloween, i jaké zvyky jsou s tímto svátkem spojené.

Jaroslav Höll, Adam Zvoneček, 6. B

Vytvořeno: 28. 11. 2017