Florbalové turnaje

Florbalové turnaje 1

Dne 22. 11. se hoši z prvního stupně naší ZŠ zúčastnili okresního kola florbalového turnaje ČEPS cup v Domažlicích.

Někteří z nich se takového turnaje účastnili poprvé, a tak pro ně určitě bylo zajímavé zahrát si v hale, která naši tělocvičnu převyšuje ve všech směrech, a porovnat si, jak na tom jsou při měření sil s dalšími školami. Velikou výhodou tohoto turnaje je i to, že všichni účastníci dodatečně získají zdarma florbalové vybavení pro hodiny tělesné výchovy. Naši kluci se za své výkony vůbec nemuseli stydět, i když po dvou výhrách ve třetím zápase prohráli s vítězem turnaje po napínavém boji. Bylo z toho nakonec krásné druhé místo.

Dne 16. 11. si dívky ze 6. a 7. třídy zahrály na okresním turnaji dívek  ve florbale v Domažlicích. Na turnaj odjížděly v rozpacích, zda dokáží konkurovat ostatním školám. Ještě na nástupu se strašně bály, že bude ostuda, ale hned první zápas ukázal, že se nemusí ničeho bát. Dokázaly totiž jak v tom prvním zápase, tak v ostatních obrovsky zabojovat a pomáhat si na hřišti jedna druhé, povzbuzovat se, a tak soupeřky válcovaly v každém ze zápasů. Když se k té bojovnosti ještě přidaly výkony naší nejlepší hráčky a střelkyně Ádi Hájkové, bylo z toho nádherné vítězství a postup do krajského kola. To vítězství bylo o to cennější, že stejný kousek se povedl týden předtím dívkám ve starší kategorii. A tak Staňkov opět ukázal, že může směle konkurovat velkým školám, jakou jsou Domažlice, Horšovský Týn, Kdyně a podobné, a dokonce je nechávat za sebou.

Dne 30. 11. jsme s panem Valečkou vyrazili do Domažlic na florbal. První dva zápasy pro nás byly celkem lehké, ale až do konce napínavé. Ten třetí zápas byl nejtěžší, ale nakonec  jsme remizovali a postoupili z prvního místa. My i pan Valečka jsme měli velikou radost. Po všech utkáních jsme měli hodinu čas, a tak jsme šli na kebab.

Dan Moráfka, 6. B

V pátek 1. prosince se dívky s paní učitelkou Vlčkovou vydaly na krajské kolo ve florbalu. Sraz jsme měly v 6:30 u nádraží. Hodinová cesta vlakem uběhla rychle a pak nás od nádraží čekala patnáctiminutová cesta pěšky do plzeňské sportovní haly Lokomotiva. Tam jsme se v šatně převlékly a šly na nástup. Celkově tady bylo sedm týmů. Na začátku si kapitánky vylosovaly, jestli bude jejich tým v první nebo druhé skupině. My jsme nakonec skončily jako B3, tedy poslední tým v druhé (tříčlenné) skupině. Měly jsme tedy pět zápasů volno, než jsme vyrazily na hřiště. První zápas dopadl remízou 0:0. Následovala zase pauza a o pár zápasů později jsme se opět dostaly na hřiště. Náš druhý a poslední zápas v základní skupině dopadl prohrou 1:2. Opět nás čekala pauza a po ní náš poslední zápas, který nakonec jen tak tak skončil opět prohrou 2:3. Celkově jsme tedy skončily na 6. místě. Pro nás byl ale úspěch jen to, že jsme se do kraje dostaly. Pozitivum na tomto našem rychlém konci bylo, že jsme stihly dřívější vlak a nevrátily jsme  se v 16:00, jak bylo původně v plánu. Jsme rády, že jsme si vůbec zahrály a zúčastnily se. Doufáme, že si letos budeme moci ještě někde zahrát.

Kristýna Forstová, 8. A

Datum vložení: 24. 12. 2017 12:40