Coca Cola Školský pohár a florbal

Coca Cola Školský pohár a florbal - 1

V úterý 29. září se kluci z druhého stupně zúčastnili předkola Coca Cola Školského poháru. Hráli proti klukům z kolovečské školy. Po prvním poločase byl stav 0:0 i přesto, že naši kluci měli spoustu šancí. Ve druhém poločase jsme po hezké akci dali gól, když zavěsil Tonda Kolros. Ovšem soupeř brzy vyrovnal a zápas skončil 1:1, a proto přišly na řadu penalty. Našim klukům se dařilo, a tak dali všechny penalty, a navíc Filip Gabriel, náš brankář, vychytal dvě penalty, a tím pádem postupujeme do prvního kola.

4. listopadu se kluci zúčastnili dalšího kola fotbalového turnaje Coca Cola Školský pohár. Tentokrát nás čekali hned tři soupeři. První zápas jsme vyhráli s Heřmanovou Hutí 4:0. V druhém zápase nás čekal Merklín. Kluci si vedli opět dobře a vyhráli 5:0. Nakonec nás čekal nejtěžší soupeř - Přeštice, které přijely s tím, že jsou jasným vítězem této skupiny, a podle toho se také celý den chovaly, včetně jejich pana učitele. Kluci ale zabojovali a vyhráli 1:0. Na jaře nás tedy jako vítěze skupiny čeká další kolo.

Také dívky druhého stupně se zúčastnily Coca Cola Školského poháru ve fotbale. Hrálo se na hřišti ve Staňkově, kde holky přišlo podpořit mnoho diváků. Dívky se utkaly se stodskými žačkami. A protože se naše dívky od loňského roku výrazně zlepšily, zápas skončil naším vítězstvím. Tím jsme si vybojovali postup do dalšího kola, ve kterém se na jaře utkáme s družstvy jedné plzeňské školy, Klenčí a Velhartic.

11. listopadu se kluci zúčastnili okrskového kola Sportovní ligy škol ve florbale v Horšovském Týně. V prvním zápase náš čekal Holýšov, se kterým je to vždy derby, ale naši kluci si s Holýšovem hravě poradili a zápas skončil 2:0. V druhém zápase kluky čekal největší soupeř dne, a tím byl Horšovský Týn. Naši kluci přestali úplně hrát a prohráli 4:2. V dalším zápase si naši uvědomili, že takhle to nepůjde, a Blížejov jasně přehráli 4:0. Dále nás čekaly Poběžovice, a byl to vyrovnaný zápas s výsledkem 2:2. Musely rozhodnout nájezdy. Díky našemu skvělému brankáři jsme vyhráli. V posledním zápase jsme porazili Bělou nad Radbuzou 1:0. Celkově jsme skončili na druhém místě a postoupili do dalšího, a to okresního kola, které se bude konat v Domažlicích.

Dne 14. listpadu jsme vyrazili do Domažlic obhajovat naše kvality ve florbale v kategorii dívek, a to jak v mladší ( 6. - 7. třída ), tak ve starší (8.- 9. třída ) kategorii. Očekávali jsme výborný výsledek, a to hlavně v té starší katergorii, kde velké sportovkyně – Soňa Arrammachová, Terky Geigerová a Chvátalová a Sára Faitová tajně doufaly v první místo a postup do krajského kola. Také proto všechny své zápasy vyhrály a čekalo je finále, kde bohužel prohrály na nájezdy a byly velice zklamané. Přesto si myslíme, že druhé místo je výborný výsledek. O to více překvapily mladší dívky, které svoji kategorii vyhrály a zajistily si postup do krajského kola.

Z. Valečka

Datum vložení: 29. 9. 2015 8:00