Ze Staňkova do Hollywoodu - beseda s panem Václavem Kabourkem

Ze Staňkova do Hollywoodu - beseda s panem Václavem Kabourkem - 1

V úterý 19. listopadu v rámci projektu Příběhy bezpráví navštívil naši školu pan Václav Kabourek, autor knihy Ze Staňkova do Hollywoodu. Po šesté vyučovací hodině se žáci naší třídy sešli v interaktivní učebně, kde beseda probíhala. Když jsme se všichni usadili, tak nám pan ředitel představil našeho hosta a pan Kabourek začal povídat. Vyprávěl o svém dětství ve Staňkově a o tom, co způsobilo, že byl v době, kdy tu byli komunisté, zatčen a vyšetřován. Řekl nám i básničku, která to vše odstartovala. Nejvíce nás zaujalo vyprávění, jak utíkal přes hranice do Německa zahrabaný ve vagonu se dřevem. Na toto téma padla i spousta otázek, stejně tak jako na jeho život v Americe, v Hollywoodu. Celé vypravování bylo velmi zajímavé. I když naše třída většinou nedokáže udržet pozornost moc dlouho, při této přednášce jsme vydrželi téměř hodinu a půl trpělivě naslouchat vyprávění starého pána, jehož život byl jako vystřižený z dobrodružného románu. Všechny nás překvapilo, kolik významných lidí pan Kabourek zná, s kolika hollywoodskými hvězdami se setkal (P. Falk - poručík Colombo, J. Travolta, Elvis Presley, herci ze seriálu MASH, Schwarzenegger...). Moc nás jeho vypravování zaujalo a je obdivuhodné, jakou má v téměř 80 letech pan Kabourek paměť. Pro zájemce ze Staňkova proběhla ještě beseda večer ve staňkovském kině, na kterou přišla téměř stovka dychtivých posluchačů. Všichni jsme si z jeho vypravování odnesli spoustu zajímavých informací a především poznatek, že "Každý sen si můžeme splnit. Vše záleží jen na nás." Eliška Baierlová, 9. tř.

Datum vložení: 19. 11. 2014 8:00
Datum poslední aktualizace: 29. 9. 2017 23:15