Školní kolo soutěže Rubikon

Školní kolo soutěže Rubikon - 1

Školní kolo projektu Rubikon - soutěže o zákonech, správném rozhodování a rizicích sázení proběhlo v sále LD v úterý 8.3.2011. Šest pětičlenných družstev ze sedmého až devátého ročníku se spolu s ostatními žáky třídy na soutěž pilně připravovalo v hodinách VKO. Soutěžící si před soutěží vylosovali barvy, ve kterých budou soutěžit. V den soutěže je přišli podpořit spolužáci v barvách svého třídního týmu. V porotě soutěže zasedli Jan Látka, poslanec parlamentu, Petr Smutný, radní Plzeňského kraje, starosta města Alexandr Horák, bývalý policista a pracovník městského úřadu Petr Kučera a za učitele Zdeněk Valečka. Předsedkyní poroty se stala zástupkyně rodičů Renata Vacíková. Soutěží, která měla celkem pět kol, provázel přítomné ředitel školy Jaroslav Šobr. Velmi zdařilá taneční vystoupení předvedla děvčata z dětského domova. Soutěž byla napínavá až do samého konce. Všechna družstva si vedla velice dobře, a ačkoli dlouhou dobu vedl tým modrých ze 7.A, v posledním kole je předběhla jiná družstva a nakonec mezi sebou soupeřilo o první místo družstvo oranžových z 9.B a žlutých ze 7.B. Oba týmy získaly stejný počet bodů a soutěž musela pokračovat dalšími úkoly, dokud nebylo rozhodnuto o vítězi. Nakonec získali vítězství žlutí ze 7.B a budou reprezentovat naši školu na oblastním kole v Domažlicích.

Datum vložení: 8. 3. 2011 8:00
Datum poslední aktualizace: 29. 9. 2017 23:15