Předvánoční zpívání v kostele sv. Jakuba

Předvánoční zpívání v kostele sv. Jakuba - 1

V pátek 17. prosince se rozezvučel staňkovský kostel vánočními písněmi, které zde zpívali žáci základní školy.
Vystoupení sboru mladších dětí pod vedením paní učitelky Budínové vystřídal sbor žáků 2. stupně paní učitelky Augustinové. Dvě dopolední vystoupení byla určena pro žáky školy a předškoláky z mateřské školky, večerní vystoupení si mohli poslechnout rodiče i ostatní veřejnost.
Nejprve zazněly koledy od sboru mladších žáků, mezi nimiž se četly různé zajímavosti o vánočních svátcích. Potom následovaly písně sboru starších žáků a vystoupení zakončila koleda Narodil se Kristus Pán, kterou si zazpívali všichni společně. Na posledním vystoupení také zazněly varhany.

Dopoledne i večer měl proslov pan farář, který všem popřál krásné Vánoce a připomněl, proč patří tyto svátky mezi nejvýznamnější v roce. S přáním pohody, klidu štěstí a zdraví zakončil předvánoční zpívání pan Jaroslav Šobr, ředitel školy.

Michaela Augustinová, 8. tř.

Datum vložení: 17. 12. 2011 8:00
Datum poslední aktualizace: 29. 9. 2017 23:15