Čtvrtek 5. 10.

Most, přes který jezdil Harry Potter do Bradavic, typická krajina Anglie, národní park Yorkshire Dales

Ráno v 8 hodin jsme se opět sešli na autobusové zastávce ve Scarborough a vyrazili tentokrát ve stopách Harryho Pottera. Čekala nás dosti dlouhá cesta, která se ještě navíc komplikovala neustálými objížďkami. Pro řidiče asi nebyla tato cesta zrovna nejpříjemnějším zážitkem. Cesta vhodná s bídou pro osobák, ostré zatáčky, klenuté mosty... Naštěstí naši řidiči své řemeslo ovládali dokonale a neskutečná ohleduplnost, klid a úsměv na tváři všech místních starousedlíků uklidnil i nás, kteří to vše, spolu s neuvěřitelně krásnou přírodou všude kolem, sledovali z horního patra autobusu.

Jako první jsme navštívili most, který je známý z filmu Harry Potter. Z parkoviště nevypadal až tolik úchvatně a monumentálně. Pohled se ale měnil každým krokem, kterým jsme se k němu blížili. Tato nádherná stavba vzbudila respekt i u těch, kteří jako já film o Harry Potterovi ještě neviděli.

Úzkými uličkami, lemovanými stovky kilometrů dlouhými zídkami, jsme se vydali do národního parku Yorkshire Dales. I tady nás čekala nádherná příroda, se snad ještě hezčími scenériemi a výhledy do širokého okolí. Na těchto skalách pro změnu Harry Potter rozmlouval se svojí Hermionou. Cesta vzhůru byla sice pro nesportovce dosti náročná, ale rozhodně za tu námahu stála.

Datum vložení: 8. 10. 2017 11:21
Datum poslední aktualizace: 8. 10. 2017 14:14