Čtenářský klub

Čtenářský klub - 1

Čtenářský klub

Od 2. pololetí na naší škole začal fungovat čtenářský klub. Scházíme se vždy ve čtvrtek po 13. hodině v knihovně školního klubu naproti ředitelně. Klub vedou paní učitelky J. Suchá a V. Schenková. Na klub byly vybrány děti z 5. a 6. tříd.
První schůzku jsme měli 9. února a přišla se na nás podívat i paní učitelka Pluhařová. Nejdříve jsme se rozlosovali do dvojic a snažili se o sobě získat nějaké informace, které jsme pak říkali ostatním. V jiných dvojicích jsme pak plnili různé úkoly, za které jsme získávali indicie. Ty nás zavedly k novým knížkám v knihovně klubu. Nakonec jsme si každý vybral některou novou knížku a mohli jsme si v ní 20 minut číst. Na závěr setkání jsme si o knížkách povídali.
Na 2. schůzce čtenářského klubu jsme diskutovali o našich rozečtených knížkách. Zkoušeli jsme si představit, do jaké knížky a na jaké konkrétní místo bychom se přemístili, kdybychom dokázali vstoupit do knihy. Po dvacetiminutovém čtení jsme si začali povídat o logu, které bychom si mohli pro náš staňkovský klub společně vytvořit.
Všechny nás čtenářský klub baví a schůzky nás zaujaly. Na obou setkáních bylo na všech vidět nadšení a chuť číst.
Veronika Čipryč, 6. A

Datum vložení: 1. 11. 2016 8:00