ADVENTNÍ TVOŘENÍ 1

ADVENTNÍ TVOŘENÍ

28.listopadu se Špioni s Indiány letos již podruhé setkali s paní floristkou Alenou Valentovou. Vyráběli jsme svícny z přírodních materiálů. celý text

ostatní | 5. 12. 2017 | Autor: Pavlína Černá
PODZIM SE ŠPIONY 1

PODZIM SE ŠPIONY

Ve 4.oddělení školní družiny Špioni se v tomto školním roce sešly děti ze 3. A a 4. B. celý text

ostatní | 4. 12. 2017 | Autor: Pavlína Černá

Traktoriáda

V pátek 3. listopadu odpoledne nás s dětmi čekal velký zážitek. Společně s Indiány jsme navštívili staňkovskou firmu NEWIA s.r.o.
Společnost NEWIA s.r.o. se zabývá prodejem a servisem zemědělské techniky a náhradních dílů.
Po srdečném osobním přivítání od pana Aleše Halady se děti rozdělily do skupinek pod vedením jednotlivých zaměstnanců. Pracovníci firmy poutavě a zajímavě popisovali funkci jednotlivých strojů a zároveň dohlíželi na bezpečnost dětí. Vystoupat po schůdkách do opravdového velkého traktoru nebo kombajnu, sednout si do kabiny za volant, mačkat tlačítka a sledovat rozsvícené displeje byl pro děti nezapomenutelný zážitek.
Dalším skvělým zážitkem se pak pro většinu dětí stalo ovládání a nabírání hlíny lžící malého stroje, kterému se říká hezky lidově "BOBÍK".
Na samostatném stanovišti si také děti mohly vyzkoušet svou zručnost a představivost. Montovaly matice na šrouby, skládaly puzzle s obrázky strojů, hádaly k čemu jednotlivé stroje slouží atd. Také křídou kreslily obrázky toho, co viděly.
Na cestu domů potom děti dostaly firemní katalog, propisovačku, balónek a také bonbóny.
To ale ještě nebylo všechno. Mezitím se setmělo a na cestu nám svítil Měsíc v úplňku. Aby toho světla nebylo málo, děti se dočkaly cestou zpět do školy překvapení v podobě dárku od paní Žáčkové - světelných tyček. Dětem se líbila i cesta po rozsvíceném mostě.
Nezbývá, než se touto cestou omluvit rodičům za malé zdržení s návratem domů a moc poděkovat firmě NEWIA s.r.o. a všem jejím zaměstnancům za jejich čas, srdečné přijetí a skvělý zážitek.
A osobně děkuji také Áje Suché za pomoc a doprovod při celé akci. Samozřejmě děkuji také všem dětem za bezvadné chování, nadšení a krásně strávený podvečer.
celý text

Informace ze školy, Informace pro rodiče | 9. 11. 2017 | Autor: Pavlína Černá