Naši partneři

Nadace The Kellner Family Foundation
 

 

Partnerská škola

 

Zápis do školní družiny

proběhl 19.6. - 21.6. - viz kalendář.  Seznam přijatých žáků bude vyvěšen 1. 9. 2017 u vstupu do ZŠ. 

Za vzděláváním společně

Náš tým

Kontakty

 Výlet 8. tříd

 

 

 

14. 6. jsme vydali s žáky osmých tříd směr Železná Ruda, na vlakovém nádraží ve Staňkově na nás čekal pan Krstev, který byl tak hodný a odvezl nám zavazadla na chatu. Po příjezdu vlakem na Špičák jsme zbylá zavazadla předali majiteli chaty, u kterého jsme měli domluvené ubytování. Vyvezl nám zavazadla nahoru k chatě a my si užili kopec pěšky. Po ubytování jsme se vydali na lanovku, kterou jsme vyjeli na Pancíř, dali jsme si svačinu, užili si krásný výhled do okolí a vydali se dál. S půl šestou jsme došli zpět na chatu, k večeři byly špagety, následně jsme měli volný program.

Ve čtvrtek jsme se vydatně nasnídali, přichystali jsme si obědové balíčky a vydali se na dlouhou túru. Prošli jsme přes Železnou Rudu do Ferdinandova údolí, v Národním parku Šumava jsme viděli 800let starý smrk a pokračovali jsme dál na německé straně parku. Při cestě zpět jsme se zastavili na zmrzlinu.

Na chatu jsme se opět vrátili před večeří, přichystané bylo kuře s rýží. Pak Vašek Bláha zjistil, že ztratil telefon, a tak šel s paní učitelkou Votrubovou po něm pátrat. Naštěstí jim pomohla Policie a telefon skutečně našli. Po večeři jsme si sedli kolem ohně, povídali si, a zpívali s Jindrou, který si vzal s sebou kytaru, opékali jsme buřty a užívali si teplého podvečera. Se setměním už byla přichystána diskotéka. Všichni jsme tancovali a zpívali. I když jsme dohromady s předchozími dny ušli kolem 30 km, nebyli jsme vůbec unaveni, spát jsme šli až pozdě v noci. V pátek ráno jsme se nasnídali, sbalili si věci, počkali na pana Krsteva, který nám opět odvezl věci do Staňkova, a vydali se na vlak. Výlet jsme si moc užili, jsme rádi, že jsme na něm mohli být tři dny.

 

 

 

Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-