Naši partneři

Nadace The Kellner Family Foundation
 

 

Partnerská škola

 

Zápis do školní družiny

proběhl 19.6. - 21.6. - viz kalendář.  Seznam přijatých žáků bude vyvěšen 1. 9. 2017 u vstupu do ZŠ. 

Za vzděláváním společně

Náš tým

Kontakty

 6. třídy v Legolandu

"Už za chvíli pojedeme!“ ozývalo se těsně před odjezdem do Legolandu. Všichni jsme se na tento školní výlet moc těšili. Nejenže to byl první školní výlet s našimi novými třídními učiteli, paní učitelkou Brožovskou a panem učitelem Valečkou, ale všichni milujeme atrakce a tohle bylo pro nás něco úchvatného.
Musíme poděkovat Víťovi Hofmanovi, Vali Veselé, Elišce Jáchimové a Břéťovi Vaverkovi, protože kdyby nevyhráli soutěž Pevnost Týn v Horšovském Týně, návrh na tento školní výlet by sotva vznikl. Jeli jsme s cestovní kanceláří Bus Tour Foltýnová a vyjeli jsme v 5 ráno, cesta trvala čtyři hodiny.
Hned když jsme vstoupili do velkého areálu Legolandu, potkali jsme Batmana a udělali si skupinové foto. Následně jsme dostali mapu a instrukce, jak bude naše návštěva probíhat, kdy a kde se sejdeme a pak hurá za dobrodružstvím. Fronty byly všude malé, protože byl všední den a nebyla sezóna, akorát počasí nebylo moc příznivé, ale tím jsme si výlet zkazit nenechali. Naše první kroky směřovaly k obrovskému kladivu na téma Lego Flying, které se zvedá do ohromné výšky. Pak jsme šli na obrovskou horskou dráhu, která byla v duchu hradu. Zpočátku jsme projeli hradem, kde byla udělaná kuchyně, alchymistická laboratoř, hlavní síň, kde probíhala nějaká rvačka, poté mučírna, sklep a na konci na nás vybafl mohutný drak! Poté byl sešup dolů a už jsme jeli.
Vždy jsme se po dvou hodinách všichni sešli na domluveném místě, abychom zkontrolovali, že jsme v pořádku. Odpočinuli jsme si, nasvačili se a pak jsme si šli opět užít park na plné pecky. Úžasný den jsme zakončili divokou řekou, na které jsme byli všichni alespoň desetkrát. Nastoupili jsme do člunu a vyjeli jsme. Cestou to vypadalo jako v džungli, kolem nás byli samí živočichové z kosiček Lega a nechyběli ani dinosauři. Vjeli jsme do jeskyně, kde na nás na stropě čekal ohromný pavouk. Někteří okamžitě začali ječet, protože pavouky nesnáší, pomalu jsme se otočili a nečekaně jsme sjeli pozadu dolů do vody, kde na nás bafla mořská příšera. Potom jsme jeli zase džunglí dozadu a vjeli jsme do takového altánku, kde se náš člun opět otočil. Také jsme cestou potkali dinosaura, který na nás plival vodu, ale všem byl moc sympatický a říkali jsme mu Pliváček. Na samém konci jsme vyjeli do ohromné výšky na vrchol hory, kde na nás čekala masožravá rostlina, která pojídala nevinné panáčky z Lega, a čekal nás obrovský sešup dolů, který vypadal jako vodopád.
Den uběhl jako voda, blížila se 7. hodina večer a pak nás čekal odjezd domů. Zakoupili jsme si suvenýry a vyjeli zpět domů. Cestou jsme všichni spali a v autobuse bylo příjemné ticho.
Byl to krásný školní výlet, všichni jsme byli nadšení a spokojení. Byl to nezapomenutelný zážitek, za který moc děkujeme.

Míša Horníková, 6. B

Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-