Naši partneři

Nadace The Kellner Family Foundation
 

 

Partnerská škola

 

Zápis do školní družiny

proběhl 19.6. - 21.6. - viz kalendář.  Seznam přijatých žáků bude vyvěšen 1. 9. 2017 u vstupu do ZŠ. 

Za vzděláváním společně

Náš tým

Kontakty

 Projekt Edison

Detail [›]
V týdnu na přelomu února a března k nám do školy zavítají stážisté z různých zemí. Jedná se o projekt, který je zaměřený na mezikulturní poznání. Vysokoškolští studenti budou na naší škole působit týden a budou ubytovaní u učitelů a žáků naší školy. Pro nás je to výhoda, protože si procvičíme cizí jazyky a oni poznají náš způsob života. Mají pro nás připravené prezentace, díky nimž nás seznámí se zemí, z které pocházejí. Stážisté také zavítají do našeho hlavního města. Mluví plynně anglicky, často španělsky, rusky a popřípadě i francouzsky. Na jejich návštěvu se těšíme a bude zajímavé porovnat způsob žití u nás a jinde ve světě. 
Áďa Dudová, 8. A
 

Jak už všichni víte, naši školu navštívilo pět stážistek z různých zemí světa. Z Brazílie, Indonésie, Peru, Malajsie a Gruzie. Pobyly u nás týden.
Naše třída 8. A se s nimi setkala několikrát. Hned v pondělí se každá slečna představila a připravila prezentaci o zemi, ve které žije. A pak už nás stážistky chodily navštěvovat do různých hodin. Na český jazyk jsme si pozvali Luanu, která je z Brazílie. Představili jsme jí naše typické české pohádky a vynálezy, samozřejmě vše v angličtině. Na anglický jazyk přišla Maggie, která je z Malajsie. Pro ni jsme si připravili několik otázek, na které nám odpověděla, a pak jsme si mohli vyzkoušet malování na ruce henou. To si pro nás zase připravila ona. Na výchovu ke zdraví nás přišly navštívit hned všechny. Pracovali jsme ve skupinkách a bavili se o různých nebezpečích a jak můžou nastat. Hodně nám pomáhaly, jak s angličtinou, tak i se skvělými nápady.
Čtvrtek byl jejich poslední den na naší škole, proto jsme si v tělocvičně připravili tzv: Global Village. Spočívalo to v tom, že si každá stážistka připravila svůj stánek o zemi, ve které žije, a prezentovala věci a zajímavosti. I my jsme si připravili stánek o České republice. Pak už se jen chodili dívat žáci a učitelé naší školy na jednotlivé stánky. S celými přípravami jsme jim pomáhali. Všechny stážistky byly moc příjemné a sympatické. Bylo opravdu skvělé je tu mít, nejen kvůli angličtině, ale také díky poznání nových zemí. Byli bychom moc rádi, kdyby se příští rok uskutečnilo něco podobného.

Áďa Dudová, 8. A