Naši partneři

Nadace The Kellner Family Foundation
 

 

Partnerská škola

 

Zápis do školní družiny

proběhl 19.6. - 21.6. - viz kalendář.  Seznam přijatých žáků bude vyvěšen 1. 9. 2017 u vstupu do ZŠ. 

Za vzděláváním společně

Náš tým

Kontakty

 Návštěva žáků z naší německé partnerské školy

Detail [›]

V pondělí 13. února  k nám do školy zavítala výprava asi 40 studentů z německé školy v Regenstaufu. Dorazili kolem 10:00 a nejdříve se došli do jídelny nasvačit. Spolu s nimi tam bylo asi deset našich žáků z devítek a naše fotografky ze sedmé třídy. Poté jsme se přesouvali do podkroví a po cestě vzniklo spoustu krásných momentek. 
První aktivitou bylo společné seznámení. Každý o sobě řekl jednu až pět informací. Poté se němečtí žáci rozdělili do malých skupin po třech a každá skupina dostala jednoho Čecha. Příjemně nás překvapilo, že všichni, kdo přijeli, se v Německu učí češtinu. Skupiny dostaly malý balíček karet, které byly vlastně částmi domina. Museli k sobě přiřadit vždy české slovo a k tomu i německé. Všem to šlo moc dobře. 
Poté se společně pod vedením učitelů M. Khase, P. Fazekašové a L. Vlčkové naučili jednu naši lidovou písničku. Konkrétně to byla Skákal pes. Pak každá skupina dostala určitou část písně a musela ji zkusit namalovat. Následně svůj namalovaný obrázek měla vyfotit a přidat k němu mluvený komentář přes jednu aplikaci v iPadech. Následoval společný oběd ve školní jídelně. Paní kuchařky našim hostům připravily kuřecí řízek s bramborem. 
Po obědě jsme se všichni přesunuli na poslední dvě hodiny do podkroví. Tam jsme si zopakovali písničku, přidali k ní tleskání a hraní na hudební válce. Následovala poslední činnost, a to bylo namlouvání pohádky Červená karkulka. Poté jsme si ji pustili a museli se rozloučit. Doufáme, že se dětem z Regenstaufu u nás líbilo a těšíme se na další návštěvu. 
Kristýna Forstová, 7. A

Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-