Naši partneři

Nadace The Kellner Family Foundation
 

 

Partnerská škola

 

Zápis do školní družiny

proběhl 19.6. - 21.6. - viz kalendář.  Seznam přijatých žáků bude vyvěšen 1. 9. 2017 u vstupu do ZŠ. 

Za vzděláváním společně

Náš tým

Kontakty

 Vánoční trhy v Norimberku

Detail [›]

Ve středu 14. prosince se uskutečnil zájezd pro žáky 2. stupně do Norimberku v Německu. Vyjeli jsme v 7.15 ráno od naší školy. Cesta trvala přibližně dvě hodiny. Když  jsme dojeli do Německa, přivítalo nás jemné mrholení. 
Naší první zastávkou v Norimberku byla budova soudu (Nürnberger Justizgebäude), kde se po 2. světové válce soudili ti nejhorší nacisté. Prošli jsme si místnosti, kde byly fotografie nacistických velitelů z procesu. Viděli jsme dokonce i lavici, na které tehdy obžalovaní zločinci seděli, či jednu z beden, ve kterých byly do Norimberku přepraveny usvědčující materiály. Nakonec jsme se mohli podívat i do místnosti, kde Norimberský proces probíhal. Dodnes zde soudní procesy probíhají. 
Poté jsme se procházkou podél řeky dostali do historického centra města, prošli kolem nádherných gotických chrámů až k hradu, odkud byl výhled na celé město. Naší další zastávkou byly vánoční trhy, které v této době v Norimberku probíhají. Všude tam voněly perníčky, svařák, čaj…. Skoro v každém stánku nabízeli vánoční zboží - ozdoby a vyřezávané sošky ze dřeva. Naší už poslední zastávkou bylo nákupní centrum City – Point, ve kterém jsme měli hodinu a půl rozchod na nákupy. 
Po poměrně dlouhém dni  stráveném v Norimberku  jsme před čtvrtou hodinou vyrazili na cestu domů. Cestou zpátky jsme ještě vyplňovali pracovní listy, kde jsme uplatnili to, co jsme si zapamatovali o nacistech, kteří byli za 2. světové války souzeni v Norimberku. Po vyhlášení nejlépší práce – patřila Simoně Šlachové, nám pan řidič pustil film Okresní přebor.  Přibližně v půl šesté jsme dorazili domů do Staňkova.
Eliška Jáchimová, 6. A

Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-